referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Sobota, 23. septembra 2017
Čo znamená byť vynikajúcim študentom?
24.04.2014, Ostatné správy

Teraz prichádza obdobie v roku, kedy absolventi žiadajú profesorov o napísanie odporúčajúceho listu, ktorý im pomôže pri prihláške na magisterské programy. University of New York in Prague (UNYP) sa podarilo vybudovať dobrú povesť a mnohí z jej študentov boli prijatí do top programov renomovaných univerzít."Často nás študenti prosia o radu v prijímacom konaní. Veľa študentov má chybný názor, že dobrý študijný priemer (dobré GPA) je kľúčovým faktorom, na ktorom závisí ich úspech. Je pravda, že študent s nižším priemerom než sa očakáva môže byť okamžite vyškrtnutý.

Ani dobrý akademický výsledok nie je zárukou úspechu
V skutočnosti dobré programy prijímajú dostatok uchádzačov medzi tými, ktorý sa prihlásili." hovorí Oscar Hidalgo, vedúci fakulty Medzinárodných ekonomických vzťahov na UNYP.

Štúdium na fakulte Medzinárodných ekonomických vzťahov na UNYP si myslia, že je veľmi dôležité ponúknuť kvalitné vzdelanie, ale tiež ponúknuť študentom možnosť vzdelávať sa mimo triedu. V skutočnosti aktivity z tzv. extra-triedy sú to, čo odlišuje vynikajúcich študentov od dobrých študentov. To je dôvod, prečo sa na UNYP považuje za veľmi dôležité poskytovať študentom ďalšie príležitosti a rozvíjať tento rozmer vzdelávania, ktorý je tak dôležitý. Jedným z prípadov, ktorý pomáha študentom je študentský spolok. Na UNYP existujú dva študentské kluby, ktoré sú zvlášť pozoruhodné pre medzinárodné a hospodárske vzťahy: Klub OSN a Debatujúca spoločnosť. Účasť v týchto kluboch pomáha študentom rozvíjať zručnosti, ktoré sú nesmierne dôležité pre ich budúcu profesionálnu kariéru, ako schopnosť argumentovať, pracovať pod tlakom, hovoriť na verejnosti alebo teambuilding. Okrem toho to poukazuje aj na ich vášeň pre štúdium, ktoré ocenia najmä tí, ktorí majú na starosti výber kandidátov v postgraduálnych programoch.

Vedomosti treba vedieť aplikovať

Druhým programom, ktorý pomáha študentom v ich procese aplikácie je nejaká forma odbornej praxe. "Študenti, ktorí sa zúčastnili stáže v rámci ich štúdií, získajú cenné skúsenosti. Dokážu sa vysporiadať s požiadavkami na ich prácu, ako aj s požiadavkami ich študentského života. Opäť je to dôležitý faktor, ktorý môže byť rozhodujúci pri výberovej komisii. To je dôvod, prečo sme vždy povzbudzovali našich študentov, aby si našli čas na stáž v rámci svojho bakalárskeho štúdia." hovorí Oscar Hidalgo.

Uchádzači, ktorí majú túžbu dať niečo svojej komunite, zdieľať názory s ostatnými, majú neuveriteľnú hodnotu pre výberovú komisiu. Študenti, ktorí už majú s takýmito aktivitami skúsenosti, ukazujú, že vedomosti, ktoré získajú vo svojich programoch pôjdu späť do spoločnosti a to je záväzok dobrej vzdelávacej inštitúcie.

Vedieť ako sa predať
"Budovanie dobrého životopisu nie je niečo, čo môžu študenti robiť v poslednom roku ich štúdia. To je niečo, čo musíte vytvárať od samého začiatku svojej univerzitnej kariéry (ak nie skôr) a vyžaduje to oveľa viac, ako len byť dobrý študent v triede, ale mať chuť sa zapojiť aj mimo triedu. Na UNYP máme šťastie, pretože máme dobrý počet takýchto študentov." hovorí Oscar Hidalgo.

Platená reklama

Viac kategórie Ostatné správy 
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.