referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Sobota, 23. septembra 2017
Uznávané americké vzdelanie v Prahe
26.11.2013, Ostatné správy

Za kvalitným a prestížnym americkým vzdelaním nemusíte chodiť až za Veľkú mláku. Systém amerického vysokoškolského vzdelávania obsahuje črty, vďaka ktorým sa odlišuje od univerzít na ostatných trhoch. Kvalitná americká inštitúcia sa sústredí na rozvoj kritického myslenia študentov, ponúka interaktívne a malé triedy.

Tieto univerzity kladú veľký dôraz na podiel vzdelávania priemyslu a trhu, čo súvisí najmä s rozvojom praktických znalostí a schopností študentov. Aby tieto ciele dosiahli, rozvíjajú a trénujú aj lektorov, vybraných nielen na základe ich schopnosti učiť, akademických skúseností a zručností, ale aj ich schopnosti ponúknuť praktické skúsenosti. Vo všeobecnosti sú nimi akademici s významným postavením z reálneho sveta biznisu, ktorých absolventi sú predurčení na úspech.

Úspech absolventov
Profesori vyberaní na základe akademických zručností, síce často pomáhajú vynikajúcim študentom, avšak zároveň sa podieľajú na ich nevhodnom vývoji. Tieto rozdiely odlíšili americký prístup k vzdelávaniu od ponuky ostatných univerzít, najmä v otázke zamestnanosti absolventov či ich praktickej prípravy k vstupu na trh. Na základe skúseností z University of New York in Prague, ktorá ponúka americké vzdelávacie programy, sa to odrážajú predovšetkým v profesnom úspechu, rovnako ako v ďalšom postupe vo vzdelaní absolventov.

Štúdium v medzinárodnom prostredí
Vzdelávacie programy vyučované v anglickom jazyku na UNYP, jedinej inštitúcii v Prahe ponúkajúcej americké bakalárske programy, dávajú dobrý príklad, práve vďaka výsledkom tohto vzdelávacieho prístupu. Ich študenti pochádzajú zo 65 krajín, učia ich lektori taktiež z viac než dvadsiatich rôznych kútov sveta a tvoria priaznivé multikultúrne prostredie. Profil absolventov je nasledovný - chápu rôzne situácie v dynamickom pracovnom prostredí, majú praktické skúsenosti, zručnosti a kontakty, ktoré im pomôžu uspieť v celom svete a splniť tak ich profesné a osobné ciele.

Americký spôsob štúdia dostupný aj u nás
Vďaka úspechu University of New York in Prague sa dokonca uvažuje o rozšírení a niekoľko ďalších podobných vzdelávacích centier aj v iných európskych metropolách, a to v Budapešti a Varšave. Viedeň, podobne ako v Prahe UNYP, tiež ponúka americké vzdelávanie, a to už od polovice 90. rokov (UNYP začala v Prahe pôsobiť v roku 1998). Dokonca i české štátne univerzity začali experimentovať s takýmto vzdelávacím prístupom. Zavedením menších anglických jazykových skupiniek v rôznych oboroch ponúkajú možnosť rovnakého vzdelania ako pre zahraničných, tak i pre začínajúcich českých študentov.

Platená reklama

 

Viac kategórie Ostatné správy 
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.