referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Streda, 23. augusta 2017
Aj Ty Môžeš študovať na univerzite v zahraničí
08.03.2012, Ostatné správy

Maturanti, ktorí ovládajú angličtinu, majú veľa možností vzdelávať sa aj mimo Slovenska. Najväčším lákadlom je možnosť dostať sa bez prijímacích skúšok aj na najžiadanejšie odbory. Výborné vybavenie, zaujímavé študijné programy a v neposlednom rade priateľský prístup vyučujúcich prispievajú k vytváraniu príjemného prostredia, v ktorom je radosť študovať. Najpopulárnejšie krajiny sú Dánsko, Veľká Británia a Holandsko.

VEĽKÁ BRITÁNIA: financovanie študentskou pôžičkou
Slovenskí študenti majú rovnaké podmienky financovania štúdia, ako domáci. Na školné za bakalárske štúdium môžu čerpať vládnu študentskú pôžičku, ktorú začínajú splácať až po ukončení štúdia a iba v prípade, ak ich zárobok presiahne stanovenú hranicu. Niektoré partnerské univerzity InterStudy vyplácajú študentom aj štipendiá. Najviac slovenských študentov sa hlási na medzinárodné vzťahy, obchod, právo, jazyky, psychológiu, kriminológiu, sociológiu, politiku, dizajn, biológiu a informatiku.

DÁNSKO: Študujte úplne zadarmo!
Slovenskí študenti môžu študovať v Dánsku bezplatne. Medzinárodné študijné programy sa vyučujú v angličtine. Prihlásiť sa môžete na 2-ročné nadstavbové programy, ako aj 3- až 4-ročné bakalárske štúdium. V Dánsku sa všade dohovoríte po anglicky. Na životné náklady si môžete aspoň čiastočne zarobiť prácou popri štúdiu. Medzi najpopulárnejšie odbory patrí marketingový manažment, medzinárodný obchod, manažment logistiky, architektúra a riadenie stavebníctva, finančný manažment, informačné technológie a multimediálny design.

HOLANDSKO: Prijateľné školné s možnosťou pôžičky
Na holandských vysokých školách sa hradí školné za bakalárske štúdium, ktoré je v tomto školskom roku 1.713 Eur. Školné je možné financovať študentskou pôžičkou. Slovenskí študenti môžu v Holandsku popri štúdiu aj pracovať. Ak pracujete viac ako 30 hodín mesačne, môžete získať aj štipendium na životné náklady. Najžiadanejšie odbory vyučované v angličtine sú medzinárodný obchod a manažment, európske štúdiá, európske a medzinárodné právo a medzinárodný komunikačný manažment.

Ak nemáte medzinárodný certifikát z angličtiny, ktorý sa vyžaduje k prijatiu, môžete absolvovať skúšku z angličtiny v InterStudy v Bratislave a Prešove. Podrobné informácie o možnostiach štúdia nájdete na www.interstudy.sk alebo www.univerzityeu.sk alebo na tel.: 02/52622611.

Platená reklama

Viac kategórie Ostatné správy 
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.