referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Utorok, 22. augusta 2017
Úvaha o zmysle života
Dátum pridania:22.05.2008Oznámkuj:12345
Autor referátu:Jessie
 
Jazyk:SlovenčinaPočet slov:269
Referát vhodný pre:Základná školaPočet A4:0.7
Priemerná známka:2.95Rýchle čítanie:1m 10s
Pomalé čítanie:1m 45s
 

Dennodenne stretávame desiatky ľudí nespokojných so svojím životom, s partnerom, deťmi. Predbiehajú sa vo vymenúvaní hrôzostrašných detailov a ignorujú obyčajnú a ničím nenahraditeľnú krásu života.

Je všetko okolo nás naozaj také čierne? Stojí za to ničiť si každý deň večnými sťažnosťami a bezbrehým zúfalstvom? Často zabúdame na dary, ktoré sme dostali zadarmo, bez zásluhy. Naše zdravie, oči, ruky, nohy, úsmev detí, žblnkot potoka nám pripadajú nehodné povšimnutia. Nevážime si to, čo máme, ale stále snívame o čomsi nedosiahnuteľnom. Túžime byť úspešní v kariére, mať významné spoločenské postavenie, precestovať celý svet. Žijeme pre akúsi fatamorgánu a strácame drahocenný čas, ktorý by sme mohli venovať prítomnosti... Možno nás nečakajú v živote miliónové výhry ani sláva a úspech. Možno zostaneme priemernými ľuďmi pohltenými každodenným stereotypom. Ale krásu a pôvab nášmu životu budú dodávať krásne okamihy šťastia, keď oslávime s rodičmi výročie ich svadby alebo pozdravíme s úsmevom zatrpknutých ľudí.

Všetka krása života má svoje svetlé i tienisté stránky.

Nenechajme sa domnelou tmou odradiť a ochudobniť o nádej na šťastie. A aj keď sa na oblohe nášho života rozprestrú husté mraky, majme na pamäti, že za nimi sa ukrýva žiarivé slnce, ktoré jedného dňa určite vyjde. Musí.

 
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.