referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Utorok, 22. augusta 2017
Najväčším bohatstvom človeka sú medziľudské vzťahy
Dátum pridania:10.05.2006Oznámkuj:12345
Autor referátu:svinulla
 
Jazyk:SlovenčinaPočet slov:321
Referát vhodný pre:Základná školaPočet A4:0.8
Priemerná známka:2.97Rýchle čítanie:1m 20s
Pomalé čítanie:2m 0s
 
Medziľudské vzťahy sa dajú charakterizovať aj ako bohatstvo človeka,ale dajú sa prirovnať aj k veciam,ktoré dokážu pokaziť nielen deň,ale aj náladu.Asi najlepšie a najkrajšie medziľudské vzťahy su medzi ľuďmi na dedinách.I keď,ako sa hovorí výnimka potvrdzuje pravidlo.Keď hovorim,že najkrajšie medziľudské vzťahy sú na dedinách tak hovorím z vlastnej skúsenosti.Pochádzam z dediny kde každý každého pozná.A trúfam si povedať,že ľudia sa k sebe správajú ako keby tvorili jednu veľkú rodinu.Samozrejme nájdu sa aj výnimky,tzv.čierne ovce.takéto dobré vzťahy majú svoje výhody aj nevýhody.Asi takou najväčšou nevýhodou je,že každý hneď o všetkom vie.Nič sa jednoducho nedá utajiť.

Vždy som si myslela,že bývať na dedine je oveľa lepšie ako bývať v meste.Veľmi skoro som však zmenila názor.Niekedy sa nájde viac odporných ľudí na dedine ako v meste.Sú ľudia vďaka ktorím sú medziľudské vzťahy naozaj najväčším bohatstvom človeka.Ale sú aj ľudia vďaka ktorím sa medziľudské vzťahy kazia.Veď si len porovnajne vzťahy ľudí na dedine a v mestách.Kde majú k sebe bližšie? Samozrejme,že na dedine.A odpoveď na otazku prečo je to tak je veľmi jednoduchá.Je to preto lebo ľudia na dedine niesú taký namyslený a povrchný ako ľudia v mestách.Takže môj názor na medziľudské vzťahy je takýto.A je mi jedno či somnou súhlasíteb alebo nie.Lebo ako som už povedala je to môj názor a nikto mi ho nemôže vziať a ani sa nikomu nepodari zmeniť ho.
 
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.