referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Pondelok, 21. augusta 2017
Vplyv skrytej reklamy
Dátum pridania:14.12.2004Oznámkuj:12345
Autor referátu:wiwa89
 
Jazyk:SlovenčinaPočet slov:666
Referát vhodný pre:Stredná odborná školaPočet A4:2.1
Priemerná známka:2.94Rýchle čítanie:3m 30s
Pomalé čítanie:5m 15s
 
Som študent na SPŠE Markova 1, a dostal som úlohu napísať seminárnu prácu z ekonomiky o vplyve literatúry, hudby, filmu, divadla na myslenie mladých ľudí. Na týmto problémom som už párkrát zamýšľal, ale preto aby som dostal dobrú známku sa musím nad týmto problémom pouvažovať hlbšie. Je to vcelku zaujímavá téma. Ako nás umenie vlastne ovplyvňuje?? A prečo nás vlastne ovplyvňuje?? To sú otázky na, ktoré sa pokúsim v nasledujúcich pár minútach priblížiť.

V súčasnej dobe už literatúra neovplyvňuje naše myslenie až v takej miere ako tomu bolo pred desaťročiami. V tej dobe nemal televízor každý a tak si každý chudobnejší občan radšej prečítal nejakú peknú knižku. V súčasnosti si na knihu nájde čas len veľmi málo ľudí. Je to dobré alebo je to zlé????? Podľa mňa to nie je dobré pretože pri knihe sa ľuďom rozširuje slovná zásoba, a taktiež aj fantázia. Vo filme majú všetko ukázané a v knihe si musíme všetko domyslieť, vymyslíme si vlastný svet, v ktorom sa odohráva dej čítanej knižky. Viem to povedať z vlastných skúseností a aj preto lebo sme tému kniha verzus film preberali na Etickej výchove.A tak je podľa mňa kniha je lepšia ako film! Hudba ovplyvňuje hlavne životný štýl človeka. A prečo ho vlastne ovplyvňuje? Keď má niekto rád Rap chodí oblečený ako rapper a taktiež sa tak aj oblieka. Ak má rad niekto skupiny ako napr. Sex pistols oblieka a správa sa ako anarchista, ktorému je všetko jedno. Hudba, ale ovplyvňuje človeka najme pozitívne, a to najme preto lebo hudba pôsobí upokojujúco na ľudský organizmus.

Divadlo je podľa mňa „najťažšie umenie.“ Aká má vplyv na mladých ľudí??? Do divadla nechodí veľmi veľa mladých ľudí, ale tých ktorý tam chodia tak z nich na 40% nevyrastú kriminálnici a vrahovia, tých 40% je vplyv umenie, 50% je výchova a 10% je náš vlastný rozum. Určite by sme celý deň „nečumia na bedňu“ a nechceli sa od nej odtrhnúť, a keď sa od nej konečne odtrhneme tak ideme von zo svojou bandou robiť nekalé veci! To by sme určite nerobili iba tak z ničoho nič ak by nás v tom rodičia nepodporovali. Tí ktorí, chodia do divadla a sú správne vedený rodičmi by také veci nikdy nerobili. A aký vplyv má na naše myslenie film? Film má na naše myslenie zo všetkých umení najväčší vplyv, pretože v súčasnosti má televízor už každá domácnosť. A tak si každý z nás môže pozrieť film, či je dobrý alebo zlý.
Filmy a seriály najviac ovplyvňujú malé deti. Usudzujem to z prípadov, ktoré som sa dočítal z novín. Napr. Malý 5 ročný chlapec, zabil svoju mladšiu sestru, pretože na nej skúšal to čo videl v telke (wrestling). Ale ako sa môže stať, že taký mladý chlapec pozerá program, ktorý chodieva až niekedy okolo 22.00?
No jednoducho. Rodičia sa o neho nestarajú a tak si chlapec robí čo chce.

A čo robili rodičia malého Japonca, ktorý vyskočil z okna, pretože dostal tzv. „pokemoní záchvat“ a vyskočil z okna. Samozrejme, že nie je chyba iba rodičov, ale rovnakú zodpovednosť za to nesú aj tí, ktorý tieto programy vymysleli a aj tí, ktorí ich uverejňujú v telke!
A čo tzv. „skryté reklamy?“ Ani si ich neuvedomujeme, ale ja som si ich začal všímať, aby som o tom vedel napísať. Je ich tam plno. Napr. vo filme Posledný rytier, má rytier brnenie značky NIKE. Vôbec si to neuvedomujeme, ale keď ideme kupovať napr. tenisky tak si vyberieme práve NIKE, pretože nám to hovorí náš vnútorný hlas, ale aj preto lebo sme to videli vo filme.

Tieto skryté reklamy vymysleli Američania. Ovplyvňovali tým dôležitých ľudí. Nahrali im to čo od nich chceli jednoducho na pásku medzi pesničky, a oni to bez toho aby si to uvedomili spravili. V súčasnosti sú už nové druhy „skrytej reklamy“ a stále sa vyvíjajú, pretože je to najjednoduchší spôsob ako získať zákazníkov. Tu dokážu zlákať aj tých, ktorý si myslia, že čo sa reklamuje to je zlé. Pretože si vlastne tú reklamu ani neuvedomujeme.
Čo dodať na záver asi len toľko, že umenie nás v obrovskej miere ovplyvňuje!
 
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.