referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Pondelok, 21. augusta 2017
Život je jedna veľká kniha, ktorú nestačí čítať,musíme jej rozumieť
Dátum pridania:02.05.2004Oznámkuj:12345
Autor referátu:Evani
 
Jazyk:SlovenčinaPočet slov:378
Referát vhodný pre:Stredná odborná školaPočet A4:1.2
Priemerná známka:2.96Rýchle čítanie:2m 0s
Pomalé čítanie:3m 0s
 
Život je jedna veľká kniha, ktorú nestačí čítať,
musíme jej rozumieť

Stará legenda hovorí , že keď sa narodí človek , pri jeho kolíske stoja tri sudičky: krása, múdrosť a láska. Každá z nich nadelí narodenému dieťaťu niečo zo svojich darov.
Len ďalšie roky ukážu, či pri kolíske dlhšie postála krása so svojou čarovnou mocou dať všetkému dookola ten jedinečný a neopakovateľný nádych vznešenosti , pôvabu a
dôstojnosti.
Alebo so svojím upretým pohľadom na malého človiečika sa zahľadela múdrosť- matka inteligencie ,dávajúca všetkým a všetkému zmysel ,chápanie dejov a súvislostí.
No možno práve nežný dotyk lásky spôsobil, že v živote dieťaťa zvíťazí láska, ktorá v ňom bude rásť každou minútou a ono jej neustále bude kráčať v ústrety. Skutočnosť je iná.
V nemocničnej izbe je ticho. Počuť len ostré kroky muža očakávajúceho správu od sestričky:“ narodil sa vám syn. Manželka a dieťatko sú zdravé“ A čo potom? Potom radosť vyjadrujúca úsmev na tvári , ligotajúce sa oči od šťastia, cvengot pohárov od šampanského………..
Narodil sa človek………otvorila sa kniha života. Svet, ktorý prvý krát svojimi očkami uvidel, mu ukladá do rúk knihu s čistými stránkami. On ju bude napĺňať slovom, vetami ,ale aj dlhými príbehmi svojho života. Uplynie ešte veľa času, kým títo drobčekovia pochopia význam ľudských slov, kým pochopia, čo je domov, láska, šťastie, ale i bolesť a sklamanie.
Minúty, hodiny, dni, roky. Stále v rovnakom tempe, neúprosne a neomylne prideľuje ich zo svojej náruče čas všetkým nám. Každým novým ránom, vždy znova a znova, ponúka nám šancu žiť, život. Je na každom z nás, ako ho chceme prežiť. Ak chceme mať život ľudský bohatý, musíme mať život radi a musí byť naplnený láskou.
Jednotlivé knihy sú iba zlomkom z veľkosti času a iba okamihom z ľudských dejín, ale v každej z nich je poučenie o potrebe žiť múdro a rozumne, aby sme v každodennom živote nachádzali šťastie a spokojnosť.
Na svete je veľa krásnych a vzácnych vecí. Svet skrýva obrovské poklady a skvosty. Nie je však väčšieho pokladu, ako je ľudský život. Človek tvorí, vytvára hodnoty. To je jedno z jeho hlavných poslaní. A život človeka je nemerateľný a neporovnateľný s nijakou inou hodnotou.
Každý by mal tú svoju knihu písať tak, aby keď sa raz k nej vráti a začne listovať, nebolo v nej nič, čo by ho trápilo.
 
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.