referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Sobota, 22. júla 2017
Statický opis- Pes
Dátum pridania:22.02.2011Oznámkuj:12345
Autor referátu:VeVegirl12
 
Jazyk:SlovenčinaPočet slov:251
Referát vhodný pre:Základná školaPočet A4:0.6
Priemerná známka:2.85Rýchle čítanie:1m 0s
Pomalé čítanie:1m 30s
 

Opis psa

Psy sú zvieratá, o ktorých sa hovorí, že sú najlepším priateľom človeka. Vyskytujú sa najmä v domácnosti. Patria do skupiny mäsožravcov. Majú rôzne tvary tela, sfarbenie, veľkosť.
Psy sa rozdeľujú do viacerých častí, a to podľa rasy psa. Približne poznáme asi 10 plemien. Medzi najznámejšie plemená patria ovčiarske psy a jazvečíky.

Človek začal využívať jeho vlastnosti pre svoju potrebu, najmä na stráženie svojich obydlí.
Voda je veľmi dôležitá pre zdravie psov. Telo sa skladá z hlavy, bruška a končatín. V papuli sú zuby. Čuch a sluch má výborne vyvinutý. Na končatinách sú štyri prsty s pazúrmi. Chvosty psov sú rôznej dĺžky. Uši môžu byť špicaté aj ovisnuté.
Pes nemá rád mačky.

JAZVEČÍK

Menší krátkonohý pes s dlhým chrbtom. Nos je dlhý a úzky. Oči stredne veľké, oválne. Uši primerane veľké, ovisnuté. Nohy krátke. Telo s dlhým rovným chrbtom. Chvost pomerne hrubý, 18-20 cm dlhý. Rozlišuje sa: hladkosrstý, dlhosrstý a drôtosrstý. Jazvečíky môžu byť sfarbené  - čierna s pálením, červená, červená s prímesou čiernej, výnimočne aj hnedá s pálením alebo tigrovitá. Sklon k priberaniu na váhe. Pomerne časté problémy s chrbticou. Je to poľovný pes. Patrí medzi najobľúbenejšie psie plemená.

 
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.