referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Štvrtok, 20. júla 2017
Slávnostný príhovor na oslave
Dátum pridania:17.04.2009Oznámkuj:12345
Autor referátu:MARTYNQA
 
Jazyk:SlovenčinaPočet slov:221
Referát vhodný pre:GymnáziumPočet A4:0.5
Priemerná známka:2.88Rýchle čítanie:0m 50s
Pomalé čítanie:1m 15s
 
Milí rodičia, starí rodičia, strýkovia, tety a najmä náš oslávenec!

Dovoľte mi, aby som vás pekne privítala na dnešnej oslave narodenín môjho brata. Áno, drahý braček, už si dospelý. Máš 18 rokov a to znamená, že môžeš šoférovať auto, voliť, piť alkohol, chodiť do kasína, no aj tak môžeš byť stále rovnako super.
Pamätám si, že už keď som bola v škôlke, vždy si sa o mňa staral. Hneď ako sa ti skončilo vyučovanie v škole, ponáhľal si sa ma čakať pred škôlkou, keď si išiel von so svojimi kamarátmi, nikdy si nepovedal, aby som ja zostala doma a dokonca, keď sme mali doma na obed niečo, čo ani tebe ani mne nechutilo, nepovedal si:"Mama, ja to nechcem." Vždy si to zjedol len preto, aby si mi šiel správnym príkladom.

Človek časom všetko lepšie chápe a ja si teraz uvedomujem, že si sa celý ten čas mohol zabávať, no ty si sa o mňa staral ako keby som bola to jediné na čom ti záleží. Si ten najlepší brat na svete a nikdy by som iného mať nechcela.
Tvoja malá sestrička.
 
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.