referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Sobota, 23. septembra 2017
Vianočné prázdniny
Dátum pridania:04.11.2005Oznámkuj:12345
Autor referátu:Jarecny
 
Jazyk:SlovenčinaPočet slov:277
Referát vhodný pre:Základná školaPočet A4:0.9
Priemerná známka:2.89Rýchle čítanie:1m 30s
Pomalé čítanie:2m 15s
 
Je to téma o ktorej sa dá veľmi veľa rozprávať.O vianočnej pohode,perfektnej atmosfére láske k iným a o zimných radovánkach. Zima nás tento rok neprivítala ako sme si mnohí želali.Namiesto snehovej prikrývky boli cez vianočné prázdniny dažde a hmly.Už sme si všetci mysleli,že sa snehu ani nedočkáme.Ale potom sa to všetko zmenilo.Strechy domov,budov zdobili dlhé ostnaté drôty v podobe cencúľov.Potoky,rieky,jazerá zmĺkli a premenili  sa na ľadové zrkadlá,ktoré sme hneď aj vyskúšali na svojich korčuliach. Na zimné prázdniny sa tešia nielen deti ale aj dospelí.Už prvý deň je krásny, predvianočná nálada izbe rozvoniavajú koláče a ozdobujeme stromček. Vianoce,to sú pre mňa sviatky spájajúce sa aj s jedlom.Celý čas sa teším na kapustnicu, ktorá je typickým vianočným jedlom v našej domácnosti.Potom si vychutnáme  opekance s makom a kapra,ktorý aspoň týždeň predtým obýval našu vaňu.

Po celý deň počúvame vianočné koledy.Dokážu vytvoriť čarovnú atmosféru. Najkrajšou časťou štedrého večera je v tom čase veľké množstvo darčekov
a ja sa snažím zistiť,ktoré z nich sú tie moje.Ešte každý rok som tam našiel tie, po ktorých som túžil.Pred polnocou sa už začneme chystať na polnočnú omšu. Cestou do kostola si všímam domy,ktoré sú nádherne ozdobené a rozsvietené. Pod nohami nám vŕzga sneh a je krásny biely ako perina...Je to jednoducho ta pravá vianočná atmosféra. Všetko má svoj začiatok aj koniec.Prázdniny sme  ukončili stavaním snehuliakov a veselou guľovačkou. Takisto aj zima sa  raz začne a potom jej vládnutie končí. Koniec vládnutia zimy nám ukazujú  prvé snežienky, roztápajúci sa ľad a sneh. Po zime nasleduje jar, ktorej zima  odovzdá svoje žezlo.
 
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.