Zaujímavosti o referátoch
Ďaľšie referáty z kategórie
Rustikálno-folklórny model detskej poézie v didaktickej komunikácii
| Dátum pridania: | 29.06.2005 | Oznámkuj: | 12345 |
| Autor referátu: | natali | ||
| Jazyk: | Počet slov: | 314 | |
| Referát vhodný pre: | Vysoká škola | Počet A4: | 1.1 |
| Priemerná známka: | 2.96 | Rýchle čítanie: | 1m 50s |
| Pomalé čítanie: | 2m 45s | ||
Predmet: Slovenský jazyk
Zložka: literárna, jazyková, slohová
Ročník: druhí
Téma: Rustikálno-folklórny model detskej poézie v didaktickej komunikácii
Cieľ:
Kognitívny – Uvedomiť si cieľ, ktorý chcela hviezdička dosiahnuť, porozmýšľať nad jej vyčerpanosťou na ceste za cieľom a nakoniec nad jej osudom.
Komunikačný – Estetické čítanie básne, stupňovanie gradácie pri čítaní.
Typ vyučovacej hodiny: integrovaný
Metódy:
Motivačné metódy – motivačný rozhovor
Metódy čítania – hlasné čítanie
Metódy počúvania – interpretácia
Metódy rozhovoru – heuristický rozhovor
Organizačné formy: skupinová, samostatná práca
Pomôcky: hviezdičky zhotovené z papiera s úlohami pre žiakov, učebnica pre 2. ročník, magnetofón,
kazeta s piesňou Hviezdička, klavír, noty
Metodický postup
MOTIVAČNÁ ČASŤ
„Žiaci, povedzte mi, čo máte radšej, deň alebo noc?“
„Noc sa vám nepáči, veď v noci je všade naokolo kde sa len pozriete tma, nikto vás v noci na ulici nespozná, môžete sa báť. Nemáte to radi?“
„Čo nám v noci osvetľuje cestu?“
Mesiac a hviezdy.
Na dnešnej hodine si prečítame básničku, ktorú napísala slovenská spisovateľka Mária Rázusová – Martáková. Jej názov je Hviezdička.
INTERPRETAČNÁ ČASŤ
Učiteľ nahlas prečíta text na strane 71 v učebnici „Hviezdička“, žiaci zrakom sledujú text. Po prečítaní textu sa učiteľ opýta žiakov na neznáme slová a vysvetlí im ich význam.
Žiaci čítajú text po dvoch veršoch. Učiteľ si overí pozornosť žiakov tým, že sa ich opýta:
1. Aká bola cestička po ktorej sa vybrala malá hviezdička?
2. Čo chcela vidieť hviezdička?
3. Kde letí v prvý deň?
4. Čo sa stalo s hviezdičkou na druhý deň?
5. A čo v tretí?
6. Kde je hviezdička teraz?
Zložka: literárna, jazyková, slohová
Ročník: druhí
Téma: Rustikálno-folklórny model detskej poézie v didaktickej komunikácii
Cieľ:
Kognitívny – Uvedomiť si cieľ, ktorý chcela hviezdička dosiahnuť, porozmýšľať nad jej vyčerpanosťou na ceste za cieľom a nakoniec nad jej osudom.
Komunikačný – Estetické čítanie básne, stupňovanie gradácie pri čítaní.
Typ vyučovacej hodiny: integrovaný
Metódy:
Motivačné metódy – motivačný rozhovor
Metódy čítania – hlasné čítanie
Metódy počúvania – interpretácia
Metódy rozhovoru – heuristický rozhovor
Organizačné formy: skupinová, samostatná práca
Pomôcky: hviezdičky zhotovené z papiera s úlohami pre žiakov, učebnica pre 2. ročník, magnetofón,
kazeta s piesňou Hviezdička, klavír, noty
Metodický postup
MOTIVAČNÁ ČASŤ
„Žiaci, povedzte mi, čo máte radšej, deň alebo noc?“
„Noc sa vám nepáči, veď v noci je všade naokolo kde sa len pozriete tma, nikto vás v noci na ulici nespozná, môžete sa báť. Nemáte to radi?“
„Čo nám v noci osvetľuje cestu?“
Mesiac a hviezdy.
Na dnešnej hodine si prečítame básničku, ktorú napísala slovenská spisovateľka Mária Rázusová – Martáková. Jej názov je Hviezdička.
INTERPRETAČNÁ ČASŤ
Učiteľ nahlas prečíta text na strane 71 v učebnici „Hviezdička“, žiaci zrakom sledujú text. Po prečítaní textu sa učiteľ opýta žiakov na neznáme slová a vysvetlí im ich význam.
Žiaci čítajú text po dvoch veršoch. Učiteľ si overí pozornosť žiakov tým, že sa ich opýta:
1. Aká bola cestička po ktorej sa vybrala malá hviezdička?
2. Čo chcela vidieť hviezdička?
3. Kde letí v prvý deň?
4. Čo sa stalo s hviezdičkou na druhý deň?
5. A čo v tretí?
6. Kde je hviezdička teraz?

Aktuálne,
Katalóg firiem,
Dnes,
Mapy,
Cestovné poriadky,
E-mail,
Žena,
Wanda.sk,
Magazín,
Automix,
Lepšie bývanie,
Showbiz,
Referáty,
Blogy,
Menu,
Počasie,
Slovníky,
Súťaže,
Pohladnice,
TV program,
Zľavy,
Horoskopy,
Testy,
Receptár
Reality,
Centrum.cz,
Aktualne.cz,
Žena.cz,
Bleskově.cz,
Crazycfe.cz,
Cars.cz,
Amplion.cz,
Najisto.cz,
Amapy.cz,
Stahuj.cz






