referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Pondelok, 21. augusta 2017
Lignano Sabbiadoro
Dátum pridania:13.02.2013Oznámkuj:12345
Autor referátu:13Matej
 
Jazyk:SlovenčinaPočet slov:250
Referát vhodný pre:Základná školaPočet A4:0.7
Priemerná známka:2.98Rýchle čítanie:1m 10s
Pomalé čítanie:1m 45s
 
Lignano Sabbiadoro je talianske mesto v provincii Udine, v oblasti Furlansko-Júlske Benátky. Bolo vybudované v 50. rokoch 20. storočia. Je to obľúbené prímorské letovisko.

Geografia
Mesto sa nachádza pri Maránskej lagúne asi 60 kilometrov od Udine a 90 kilometrov od Benátok a Terstu.

Mestské časti
Lignano Sabbiadoro je centrom polostrova a skladá sa z veľkého množstva hotelov, barov a prázdninových apartmánov. Hlavná nákupná trieda vedie od Viale Centrale cez pešiu zónu až po Terrazza al Mare v špičke polostrova. Piesočnaté pláže sú rozdelené do niekoľkých častí, ktoré majú rôzne farby a sú rozdelené od 1 do 19. V meste je veľa fontán a námestí. Na jednom z námestí je aj kostol. Jednosmerná ulica, ktorá vedie pozdĺž pláže sa volá Lungomare Trieste. Lignano Pineta leží v strednej časti a vzniklo okolo roku 1950. Cesty vedú po 100 metroch v špirálovitom tvare smerom von od centra. Pineta leží v píniovom lese, v ktorom sa nachádzajú hotely a prázdninové apartmány. Hlavná nákupná trieda je v centre Pineta a vedie od kostola k moru. Nachádzajú sa tu kaviarne a bary. Aj v Pinete je pláž rozdelená do oddielov 1 – 5. Cesta pozdĺž pláže sa volá Lungomare Adriatico.

Patrón mesta
Patrónom mesta je San Giovanni Bosco, zakladateľ rádu saleziánov.

Punta Verde
Neďaleko mesta sa nachádza zoologická záhrada Punta Verde s viac ako 1 500 druhmi zvierat.
 
Súvisiace linky
Galéria k článku [6]
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.