referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Nedeľa, 20. augusta 2017
Výtvory, ktoré vytvoril človek - Tamara Rozembergová 5.d (učiteľka Solnicová)
Dátum pridania:06.06.2011Oznámkuj:12345
Autor referátu:tama
 
Jazyk:SlovenčinaPočet slov:225
Referát vhodný pre:Základná školaPočet A4:0.9
Priemerná známka:2.97Rýchle čítanie:1m 30s
Pomalé čítanie:2m 15s
 

Stará Havana
Je na Kube. Hlavné mesto Kuby Havana je najväčšie mesto v karibskej oblasti. Žije tu vyše 2 miliónov obyvateľov. Mesto založili Španieli v roku 1515. Dodnes sa zachovali niektoré staré časti mesta.
V roku 1996 bolo zapísané do svetového zoznamu dedičstva UNESCO.

Eiffelová veža                                                                                                                                                                                                                       Eiffelovu vežu postavili podľa plánov geniálneho staviteľa, inžiniera a matematika Gustava Alexandra Eiffela v roku 1889 pri príležitosti dvoch udalostí: storočnice Francúzskej revolúcie a Svetovej výstavy. Je v Paríží. Eiffelova veža sa stala prvým umeleckým dielom priemyselnej revolúcie, ktoré nemalo na rozdiel od mostov a tunelov, žiadnu špecifickú užitočnosť.

Taj mahal                                                                                                                                                                                                                            Základy paláca Tádž Mahál sú zaliate v hlbokých citoch a zármutku indického mogul Shan Jahana, Keď mu pri pôrode náhle zomrela manželka, sľúbil, že postaví honosný pomník, spomienku hodnú pamiatky svojej zosnulej. Než sa stala výstavba kompletná, vytrhla z histórie celých 22 rokov a nenásytne strávila úsilie viac ako 22 000 robotníkov. Stan Jahan mal víziu niečoho mimoriadneho, čo vo svete nenájde seba rovného. Nedá sa pochybovať o tom, že zámer sa vydaril.

Vlkolínec
Obec Vlkolínec sa nachádza neďaleko mesta Ružomberok. Bola vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu a zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva, (výbor svetového dedičstva UNESCO schválil zápis Vlkolínca 11. decembra 1993).

Banská Štiavnica                                                                                                                                                                                                                            Je mesto ležiace v Banskobystrickom kraji.
V minulosti bola vďaka významnej ťažbe striebra známa aj ako strieborné mesto. V súčasnosti je mesto Banská Štiavnica zaradené do Svetového dedičstva UNESCO.

 
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.