referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Štvrtok, 27. júla 2017
Izbové rastliny
Dátum pridania:18.09.2007Oznámkuj:12345
Autor referátu:Wildaa
 
Jazyk:SlovenčinaPočet slov:217
Referát vhodný pre:Základná školaPočet A4:0.6
Priemerná známka:2.98Rýchle čítanie:1m 0s
Pomalé čítanie:1m 30s
 
V mnohých domácnostiach ľudia pestujú rôzne domáce rastliny. Tieto rastliny potrebujú starostlivosť, napr.:

Aloe Vera: 

Menšia rastlinka, ktorá má hojivé účinky. Rozrastá sa z koreňa, z ktorého začnú rásť hrubšie stonky a z nich vyrastajú zelené konáriky. Po bokoch majú malé pichliače, a preto dostali, akoby druhé meno kaktus, pretože nepotrebujú veľa vody na prežite. Do výšky sa veľmi nerozrastá, ale pomaly rastie do šírky. Ako okrasná rastlinka pristane medzi tučnolisty, sanseviéru a iné pekné raslinky.

Tučnolist:

Pomerne malá rastlinka, ktorá má tenkú stonku a hrubé tmavozelené listy. Okrasná rastlinka s jemnými korienkami. Dorastá približne 10cm do výšky a čo sa týka šírky, tak do šírky veľmi nerastie. JE VEĽMI NUTNÉ, ABY MALA DOSTATOK VODY. Vo voľnej prírode sa vyskytuje na vlhkých miestach.

Pelargónia (Muškát):

Je okrasná rastlinka každej druhej domácnosti na Slovensku a vyžaduje miernu starostlivosť.

Monstera šťastná:

Jedna z väčších izbových rastlín, dorastá sa do 1 metra a potrebuje veľa vody, vo voľnej prírode sa vyskytuje na vlhkých miestach. Má tenkú stonku a 20cm listy s dvoma záreznmi na každom boku listu.
 
Podobné referáty
Izbové rastliny2.9305363 slov
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.