referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Štvrtok, 27. júla 2017
Ladislav Réti
Dátum pridania:06.11.2009Oznámkuj:12345
Autor referátu:fredka162
 
Jazyk:SlovenčinaPočet slov:268
Referát vhodný pre:Iné (napr. kurzy)Počet A4:0.8
Priemerná známka:2.99Rýchle čítanie:1m 20s
Pomalé čítanie:2m 0s
 
Ladislav Réti je nitrianský hudobník a spevák. Známy je v Nitre a v celom okolí. Narodil sa 11.novembra 1994 v Nitre, SK. Jeho rodičia sú tiež známy, matka ako majiteľka súkromnej umeleckej školy TRALAŠKOLA a otec ako majiteľ detskej spolkovej republiky TRALALAND. V Nitre navštevuje základnú školu Kráľa Svätopluka a do budúcnosti sa chystá na konzervatórium. Od malička túžil byť hudobníkom, čo sa odzrkadlilo aj na jeho schopnostiach. Hrá na elektrickej, akustickej, bassovej gitare, na klavíri a bících. Vďaka jeho aktívnym rodičom sa stal z neho zároveň aj herec. Od vzniku skupiny Ranná nevoľnosť bol jej súčastou ako spevák. Vznikla v októbri 2008. Bol autorom piesní Prázdniny , Nič nové , Spánok. Išlo o punk rockovú skupinu ktorá koncertovala na viacerých miestach, v júny vyhrali cenu za vlastnú tvorbu na súťaži Rock Chance v Dolnom Kubíne. Počas Divadelnej Nitry mali koncerty v Nitrianskej synagóge. Popri účinkovaniu v skupine Ranná nevoľnosť sa dostal do skupiny WC ZDARMA, ktorá vznikla 14.augusta 2009. S hitom TY a JA si získali takmer každého.

Skupina WC ZDARMA pozostáva zo štyroch členov :
gitara - spev : Ladislav Réti
gitara - vokály : Peter Koscelanský
bassa : Viliam Kortiš
bicie : Filip Streško

V januári 2010 vydajú demo. Ale už do budúcnosti môžeme povedať, že je to skupina s vysokými ambíciami a čaká ich veľa úspešných koncertov. Ladislav Réti je jedným slovom
 
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.