referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Utorok, 22. augusta 2017
Počítačová myš
Dátum pridania:07.12.2004Oznámkuj:12345
Autor referátu:OA-Denisa Ch.
 
Jazyk:SlovenčinaPočet slov:333
Referát vhodný pre:Základná školaPočet A4:1.2
Priemerná známka:2.97Rýchle čítanie:2m 0s
Pomalé čítanie:3m 0s
 
Počítačová myš je špeciálne vstupné zariadenie, ktoré doplňuje klávesnicu a tiež slúži na zadávanie dát do počítača. Je to jednoduché zariadenie, ktorého hlavnú časť tvorí gumová gulička a elektronické snímacie zariadenie.
K počítaču sa pripojuje do špeciálneho konektoru, ktorý má kruhový tvar a priemer asi 1 cm. Počítač, resp. jeho základný operačný systém MS-DOS nie je schopný myš sám rozoznať a pracovať s ňou, a preto je nutné nainštalovať ovládač, dodávaný s myšou. K spojazdnení myši stačí spustiť program MOUSE.COM alebo GMOUSE.COM, ktorý je umiestnený na diskete dodávanou s myšou.

Nové typy myší:

Myš s diaľkovým ovládaním
Volá sa Logitech MediaPlay Mouse a okrem iného slúži aj ako diaľkové ovládanie audio- a videosúborov v počítači.
Inak povedané, ak si chce niekto odpočinúť, stačí si ľahnúť na gauč, vypnúť svetlo a mozog a pomocou šiestich podsvietených tlačidiel na prácu s médiami spustiť cez prehrávač v počítači hudbu alebo video, pričom myšou možno ľahko zastavovať či preskakovať stopy, nastavovať hlasitosť, prípadne prechádzať zoznamy skladieb – to všetko je možné až do trojmetrovej vzdialenosti. Rolovacie koliesko možno napríklad naklápať zo strany na stranu a v tom prípade funguje ako klasický zoom – približuje a vzďaľuje obraz. Logitech MediaPlay Mouse nemožno redukovať len na diaľkové ovládanie, je to v skutočnosti výkonná bezdrôtová myš, ktorá pri bežnej práci funguje ako štandartná, pripája sa cez PS2 alebo USB a funguje v operačných systémoch Windows 98, ME, 2000 a XP.

Futbalová myš
Ak si niekto kupuje do rodiny nové auto, nepísaným pravidlom býva, že je zväčša menšie a lacnejšie než prvý ,,reprezentačný“ model. Ako je to v prípade, že si niekto kupuje do rodiny druhú myš? Pravdepodobne rovnako. Platiť to bude minimálne v prípade trojtlačidlovej Football Mouse od Logitechu. Tá má totiž približne dvojtretinovú veľkosť oproti klasickým myšiam a je stvorená pre detské ruky. Používať ju budú najmä mladší členovia rodiny, a preto aj jej inštalácia je maximálne jednoduchá, nič netreba nastavovať, myš funguje hneď po vytiahnutí zo škatule a pripojení k počítaču. Vďaka optickému senzoru nepotrebuje podložku a pripája sa prostredníctvom USB rozhrania.
 
Podobné referáty
Počitačová myšSOŠ2.9755433 slov
Počítačová myšGYM2.9738739 slov
Copyright © 1999-2016 News and Media Holding, a.s. - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.